Na rowery do Szczyrku – gdzie i jaki wypożyczyć rower, jakie trasy rowerowe wybrać?

Szczyrk od lat przyciąga turystów, którzy chcą odpocząć i naładować akumulatory. Wszystko przez mnogość atrakcji, na jakie można liczyć w Beskidzie Śląskim. W zimie popularnością cieszą się ośrodki narciarskie, wiosną i latem natomiast nie brakuje chętnych na piesze, ale i rowerowe wycieczki. Szczególną popularnością cieszą się te drugie, zwłaszcza że w Szczyrku są wypożyczalnie rowerów. Gdzie więc wynająć rowery i jakie trasy rowerowe w Beskidach warto wypróbować?

Wypożyczalnie rowerów w Szczyrku

Wypożyczalni rowerów w Beskidach nie brakuje. To bardzo atrakcyjny dla kolarzy teren, wiele tu ciekawych tras rowerowych o różnych stopniach trudności. Warto więc zdecydować się na wynajem rowerów, na których będzie można podziwiać piękno gór. Większość wypożyczalni jest kompleksowo wyposażonych. W Trip2Bike dostępne są rowery elektryczne, rowery górskie MTB oraz rowery dziecięce. Oprócz tego wynajmujący mogą także zdecydować się na różnego rodzaju akcesoria jak kaski, ochraniacze na kolana i łokcie, a także foteliki rowerowe dla dzieci. Ceny wypożyczalni rowerów w górach są zróżnicowane i uzależnione od rodzaju roweru oraz czasu wynajmu. Istnieje możliwość wynajmu rowerów w Szczyrku na kilka godzin, dni lub nawet na dłużej niż tydzień.

Jaki wynająć rower w Szczyrku?

Wybór sprzętu z wypożyczalni rowerów w Beskidach powinien być uzależniony od wieku rowerzysty, jego umiejętności oraz wybranej trasy. Górskie szklaki mogą być bardzo wymagające, dlatego warto zadbać o profesjonalne, ale i bezpieczne jednoślady. Wypożyczalnie rowerów elektrycznych oferują pojazdy w wersji Full oraz Hardtail. Mają one szerokie opony, które umożliwiają jazdę po trudnych górskich szlakach rowerowych. W niektórych modelach jest pełne zawieszenie, w innych są przednie amortyzatory. Duże zainteresowanie jest też pojazdami w wypożyczalniach rowerów górskich MTB. One także dostępne są w wersji Full i Hardtail, można je wynająć w mniejszym rozmiarze dla młodszych kolarzy. Oprócz tego istnieje możliwość wypożyczenia rowerków dla dzieci, tzw. biegówek.

Trasy rowerowe w Szczyrku

Trasy rowerowe w Beskidzie Śląskim przeznaczone są dla rowerzystów o różnym poziomie umiejętności. Osobom, które dopiero zaczynają przygodę z tym pojazdem, polecany jest kompleks ENDURO TRIALS Bielsko-Biała. Znajduje się w otoczeniu gór, prowadzi przez malowniczy teren. Kompleks ten ma długość 30 km, nawierzchnia jest urozmaicona, rowerzyści jeżdżą tu zarówno po ścieżkach utwardzonych, jak i naturalnych z przeszkodami w postaci kamieni, czy korzeni.

Trasa o średnim stopniu trudności to Skrzyczne – Malinowska Skała – Przełęcz Salmopolska. Ma ona długość 8 km. Przeciętny czas pokonywania szklaku wynosi 3 godziny. Każdy kto chce wjechać rowerem na Skrzyczne należące do Korony Gór Polski, powinien zdecydować się na pokonanie tej trasy.

Szlaki rowerowe w Szczyrku i okolicach przeznaczone są także dla osób zaawansowanych. Taka jest trasa Biały Krzyż – Schronisko Przysłop. Średni czas jej pokonywania wynosi 4 godziny, długość to 20 km. Szlak ten prowadzi leśną drogą do schroniska nad Baranią Górą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *