Beskid Sport Arena Szczyrk

Odwiedź BSA!

Beskid Sport Arena (BSA) to jeden z najnowocześniejszych ośrodków sportowo-rekreacyjnych w Beskidzie Śląskim. Zlokalizowany jest w Szczyrku, w Dolinie Biłej.

Beskid Sport Arena został otwarty w grudniu 2016 i praktycznie od razu stał się uwielbianym przez turystów całorocznym kompleksem sportowym stanowiącym jednocześnie nowoczesny ośrodek narciarski oraz zaplecze sportowo-rozrywkowe.

Beskid Sport Arena w Szczyrku

Beskid Sport Arena w lecie

Latem wyciąg krzesełkowy Beskid Sport Arena jest zamkniętym. Jednak lokalizacja BSA stanowi doskonałą bazę wypadową na wycieczki górskie piesze i rowerowe. Można tu pozostawić samochód na bezpłatnym parkingu, a w stacji wypożyczyć rower.

Wypożyczalnia rowerów górskich i rowerów elektrycznych MTB – Trip2Bike cieszy się sporym zainteresowaniem wśród turystów odwiedzających BSA latem.

Nasza wypożyczalnia mieści się w budynku BSA, zaraz obok kas. Pomożemy w doborze odpowiedniego roweru oraz zaproponujemy atrakcyjne trasy rowerowe, dopasowane do umiejętności i czasu naszych Klientów.

Beskid Sport Arena w zimie

W sezonie zimowym obiekt wyposażony jest w trasy narciarskie umożliwiające korzystanie przez osoby na każdym stopniu zaawansowania. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest 5 tras narciarskich o łącznej długości 3,2 km. Odpowiednie przygotowanie tras zjazdowych gwarantuje automatyczny system produkcji śniegu renomowanej firmy SUPERSNOW, w skład którego wchodzi:

  • aż z 42 stacjonarnych armat sterowanych stacjami pogodowymi i
  • dwa zbiorniki na wodę o łącznej pojemności 11 000 m3 wyposażone w instalacje napowietrzania i chłodzenia.

Do dyspozycji miłośników sportów zimowych są zarówno nowoczesne 6-osobowe kanapy, jak i wyciągi orczykowe oraz tor saneczkowy. 

Największą atrakcją BSA jest niebieska trasa nr 1 o długości 1,2 km, której 50-metrowy fragment biegnie tunelem, umożliwiając bezkolizyjny przejazd pod trasą nr 3. Ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród profesjonalnych narciarzy. Jej dochodzące do nawet 45% nachylenie sprawia wiele radości podczas zjazdu slalomem. 

W sezonie zimowym w Beskid Sport Arenie czynna jest najlepsza szkółka narciarska w Szczyrku. Istnieje również możliwość skorzystania z indywidualnych kursów narciarskich dla osób dorosłych. Obok znajduje się także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, gdzie klienci szkółki korzystają z oferty promocyjnej.

Beskid Sport Arena należy do grupy 3 najważniejszych ośrodków narciarskich w Szczyrku, powiązanych wspólnym karnetem. Niezależnie, ośrodek oferuje krótkoterminowe karnety narciarskie ważne tylko w BSA.

Szczegóły cenowe znajdziesz tu: https://beskidsportarena.pl/

Lokalizacja Beskid Sport Arena

Ośrodek Beskid Sport Arena znajduje się pod adresem: ul. Grzybowa 1, 43-370 Szczyrk

Można do niego dotrzeć:

Trasy narciarskie BSA w Szczyrku

trasy narciarskie beskid sport arena w szczyrku
KolorOznaczenieNazwa trasyDługośćWyciągOświetlenie
czarny11200kanapowy (6-os.)jest
czerwony21000kanapowy (6-os.)
orczykowy (270m)
jest
czarny3800kanapowy (6-os.)jest
niebieski4200kanapowy (6-os.)
orczykowy (200m)
jest
czerwonystok sportowy220kanapowy (6-os.)
orczykowy (270m)
jest
Odwiedź Szczyrk i korzystaj z wielu jego atrakcji